تنظیم قرارداد

اگر این صفحه را می‌بینید احتمالاً به دنبال نگارش یا تنظیم قرارداد برای کسب‌و‌کارتان یا امور روزمره زندگیتان بوده‌اید. جای درستی آمده‌اید و می‌توانید تنظیم قراردادتان را به تیم دادگری بسپارید و یا قرارداد مدنظرتان را از بانک قراردادهای دادگری تهیه کنید.

اما پیش از آن فقط سه دقیقه وقت بگذارید و ادامه مطلب را بخوانید.

در دنیای امروز افراد و کسب‌و‌کارها عملاً امکان تأمین و مرتفع نمودن تمام نیازمندی‌های خود را ندارند. آن‌ها ناچاراً برای رشد و توسعه خود باید کالاها یا خدماتی را بخرند، بفروشند و یا کارهایی را برای دیگری انجام بدهند و یا انجام آن‌ها را از دیگری بخواهند و به طور کلی با دیگری در ارتباط باشند.

قرارداد چیست؟

قرارداد، سندی الزام‌آور است که دو یا چند طرف بین خود تنظیم می‌کنند و حقوق و تعهدات طرفین را مشخص و برای نقض هرکدام از آن‌ها ضمانت اجراهایی را تعیین می‌کنند. بسیاری از مشکلات اشخاص حقیقی و حقوقی که آن‌ها را ناچار به مراجعه به دادگاه می‌کند، ناشی از کج‌فهمی توافقات فیمابین آن‌ها است. این کج‌فهمی ناشی از مبهم بودن توافقات قراردادی و همچنین به بن‌بست رسیدن روابط کاری و تجاری آن‌ها به علت عدم پیش‌بینی تمام احتمالات در روابط بین خود است. همه‌ی این موارد با تنظیم صحیح و اصولی یک قرارداد شفاف، جامع و مانع قابل مرتفع شدن است.

مزایای تنظیم اصولی یک قرارداد

معتقدیم تنظیم قرارداد خوب است، به شرط اینکه قرارداد، خوب تنظیم شده باشد! گاهاً عدم نگارش و امضای یک قرارداد بهتر از تنظیم یک قرارداد بد است.

یک قرارداد اصولی از ایجاد سوء‌تفاهمات جلوگیری می‌کند: مصطلح است که اکثر افرادی که روبروی قاضی و در مقابل یکدیگر ایستاده‌اند، روزی به عنوان شریک، همکار، دوست و… کنار یکدیگر ایستاده بودند. امروز سوء‌تفاهم آن‌ها را راهی دادگاه کرده است. قرارداد اصولی برای تمام اختلاف‌نظرها راه‌حلی را پیش‌بینی کرده و از ایجاد سوء‌تفاهم جلوگیری میکند.

ایجاد احساس امنیت و آرامش روانی: عدم امکان پیش‌بینی آینده باعث ایجاد نا‌امنی روانی برای افراد می‌شود. یک قرارداد اصولی با پیش‌بینی‌پذیر کردن تمام شرایط احتمالی آینده به طرفین حس امنیت و آرامش روانی می‌دهد و طبعاً ذهن آرام در محیطی امن، خلاق و پویا خواهد بود.

سهولت در اثبات ادعاهای حقوقی و جلوگیری از اطاله دادرسی و صرف زمان و هزینه های گزاف: بهرحال ممکن است که کار دو شخص علیرغم پیش‌بینی تمام اتفاقات به دادگاه برسد. شاید یک قرارداد اصولی نتواند از راه ورود به دادگاه را مسدود کند، اما حتماً می‌تواند راه خروج از آن را هموار کند و این یعنی صرفه‌جویی در زمان و هزینه.

چگونه قراردادی اصولی و صحیح تنظیم کنیم؟

حرفه‌ای‌ها، حرفه‌ای رفتار می کنند و این تفاوت آن‌ها با دیگران است.

برای تنظیم قرارداد به صورت صحیح و اصولی یا باید کاردان بود و یا کار را به کاردان سپرد. قراردادها متشکل از تعهدات و تکالیف متعددی هستند که باید مانند قطعات یک پازل کنار هم چیده شده تا بتواند کارایی و اثربخشی داشته باشند. این قطعات نه‌تنها نباید با یکدیگر در تعارض باشند که باید در تطابق با قوانین و مقررات هم باشند. فلذا قرارداد‌نویس حرفه‌ای نه‌تنها عالم به علم حقوق است بلکه هنر چینش قطعات پازل قرارداد را کنار هم دارند. همین نکته است که قراردادنویسی را ترکیبی از علم و هنر ساخته است.

بهترین راه تنظیم یک قرارداد خوب و استاندارد، مشاوره با یک وکیل با‌تجربه در حوزه قراردادنویسی است. تیم دادگری متشکل از وکلای پایه یک دادگستری با ده‌ها سال سابقه کار قراردادی در شرکت‌های مختلف و معتبر تجاری است. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا قراردادی تهیه کنید که منافع شما را به بهترین شکل ممکن تأمین کند.

نحوه سفارش قرارداد

تیم دادگری مجموعه‌ای از قراردادهای کاربردی را به صورت حرفه‌ای و استاندارد و با تطبیق با آخرین قوانین و مقررات کشور تهیه نموده است. قراردادها در قالب سه نسخه طلایی، نقره‌ای و برنزی در بانک قراردادهای دادگری قرار گرفته‌است. شما می‌توانید با جستجوی بانک قرارداد دادگری با قیمتی مناسب نسبت به تهیه آن‌ها اقدام نمایید.

همچنین می‌توانید نسبت به ثبت سفارش تنظیم قرارداد اقدام و پس از مشورت با وکلای حرفه‌ای و متخصص تیم دادگری در کم‌ترین زمان ممکن، قرارداد استاندارد خود را به صورت شخصی‌سازی‌شده دریافت کنید.